DOğALCILT ILE HENüZ TANışMADıNıZ Mı?

Doğalcilt ile henüz tanışmadınız mı?

Doğalcilt ile henüz tanışmadınız mı?

Blog Article

Kusmak, hepimizin nefret ettiği ancak bazen istemsizce bazen de bilinçli şekilde midemizdekileri ağzımızdan çıkarma zorunluluğudur. Vücudumuzdaki bu doğal refleks sistemi, midemizi ve sindirim sistemimizi potansiyel zararlı maddelerden kurtarmaya yardımcı olur.

Gıda zehirlenmesi, fazla alkollü içecek içmek, araç tutması, gebelik, asit reflü, stres ve çeşitli hastalıklar gibi onlarca farklı nedenden dolayı kusma gereksinimi hissedebilirsiniz. Bunun nedeni, insan vücudunun ihtiyaç duymadığı şeyleri ortadan kaldırmak için tasarlanmış olmasıdır. Aslında insanlar doğada kusma refleksine sahip olan yalnızca birkaç memeliden biridir.

Yazının devamında, kusmak için ne yapılır? Sorusunun cevaplarını içeren taktik, yöntem ve önerilerin olduğu geniş kapsamlı bir rehber bulacaksınız. Ancak kendinizi kusturmadan önce doktorunuzu aramayı ve onayını almayı ihmal etmeyin. Kusmak çoğu zaman güvenli olsa da kusma nedenine bağlı olarak nadiren, boğaz ve ağızdaki dokularda hasara veya zehirli toksik maddeyi çıkarırken kimyasal yanıklara neden olabilir. Ayrıca, zayıflamak için asla kusmayın ve sağlıklı bir insanı kesinlikle kusturmaya çalışmayın.

kusmak için ne yapılır

Report this page